Deprecated: Required parameter $title follows optional parameter $simple in /var/www/vhosts/istegonderelim.com/httpdocs/wp-content/themes/wheelco/framework/boldthemes_functions.php on line 1370

Deprecated: Required parameter $subtitle follows optional parameter $simple in /var/www/vhosts/istegonderelim.com/httpdocs/wp-content/themes/wheelco/framework/boldthemes_functions.php on line 1370
Deniz taşımacılığı – istegönderelim
 

HomeTaşımacılıkDeniz taşımacılığı

The Local moving administration has approved our company to forwarding domestic shipments.

Deniz Yolu Taşımacılığı

 Genelde kara yolu veya hava yoluyla taşınması mümkün olmayan ağırlıkta ya da sayı olarak fazlalıkta olan ürünlerin  deniz yolları üzerinden taşınmasın ‘Deniz Yolu Taşımacılığı’ denilmektedir. Ülkeler arası yük transferinin oldukça önemli olduğu günümüzde tek seferde çok yer  kaplayan ve ya kütlece ağır olan gönderilerin taşımacılığını gerçekleştirebilmesi bakımından hem ekonomik hem de avantajlıdır

Deniz Kargo Taşımacılığı

Deniz Yolu Taşımacılığı Nedir?

Genelde kara yolu veya hava yoluyla taşınması mümkün olmayan ağırlıkta ya da sayı olarak fazlalıkta olan ürünlerin  deniz yolları üzerinden taşınmasın ‘Deniz Yolu Taşımacılığı’ denilmektedir. Ülkeler arası yük transferinin oldukça önemli olduğu günümüzde tek seferde çok yer  kaplayan ve ya kütlece ağır olan gönderilerin taşımacılığını gerçekleştirebilmesi bakımından hem ekonomik hem de avantajlıdır. Enerji ve gıda gibi önemli sektörlerdeki hammaddelerin transfer işlemlerinde en sık kullanılan ulaşım ve taşıma yolu denizyolu taşımacılığıdır Sağladığı avantajlar sayesinde denize kıyısı olan bir çok ülke tarafından oldukça sık tercih edilen bir taşıma yöntemi olarak karşımıza çıkar. Ülkemiz üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olduğundan ülkemizde de sıkça tercih edilen bir taşımacılık yöntemidir. Üstelik hem yurt içi hem de yurt dışında kullanılan bir yöntemdir.

Deniz Yolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Deniz yolu taşımacılığı diğer  transfer yöntemlerine göre büyük avantajları ve oldukça fazla ekonomik kazancı olan bir yöntemdir. Denizyolu taşımacılığında karşımıza çıkan en büyük avantaj diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha ucuz olmasıdır. Demiryolu taşımacılığından iki kattan daha fazla ucuz, karayolu taşımacılığından ise yaklaşık 5-6 kat daha ucuzdur  deniz yolu taşımacılığı. Hava yolu, kara yolu ve demir yolu taşımacılığına göre hız konusunda daha yavaş olmasına rağmen dünyanın hemen hemen her yerine gönderim yapmak mümkündür. Ayrıca deniz yolu taşımacılığı en güvenli transfer yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Gönderimlerin herhangi bir darbeye maruz kalmadan taşınabilmesi sayesinde hassas ürünlerin taşınmasına da oldukça avantaj sağlamaktadır. Diğer ve yine önemli  bir büyük avantajı ise tek seferde çok fazla miktarda ve ağırlıkta gönderimin transferinin mümkün olmasıdır.

Uluslar arası transfer yapılan ürünlerin fiyatlarının belirlenmesi basamağında da oldukça etkili olan lojistik iş ve işlemleri, daha az maliyetli olarak yapılmaya çalışmaktadır çünkü  özellikle; uzun mesafeler arasındaki hammadde ve mal taşımacılığında denizyolu taşımacılığı kullanılarak maliyet düşürülmeye çalışılır.

Deniz Yolu Taşımacılığının Önemi

Neden deniz yolu taşımacılığı dünya genelinde bu kadar benimsenmiş? Deniz yolu taşımacılığı eski zamanlardan günümüze dek en çok tercih edilen transfer yöntemlerinden biridir. Bunun sebeplerini aslında ‘Deniz yolu taşımacılığının avantajları nelerdir?’ adlı kısmında yazdık ama bu transfer yöntemini önemli kılan unsurları bir kez daha madde madde olarak ele alalım.

– Hava yolu, kara yolu ya da demiryolu ile transfer edilmesi mümkün olmayan kuru yük, maden, kimyasal maddeler, kuru yük maddeleri ve her türlü hammadde ve ya ürün güvenle taşınabilmektedir.

-Deniz yolu taşımacılığını önemli kılan bir diğer unsur da dünyanın her yerine ulaşma imkanının bulunmasıdır. Yani ülkeden ülkeye ve kıtadan kıtaya ticaretin iyi şekilde işlemesi için bu transfer yöntemine  ihtiyaç duyulmaktadır.

-Deniz yolu taşımacılığı sayesinde tek seferde tonlarca ağırlık istenilen yere ulaştırılabilmektedir.Sefer sayısının az olup taşıma kapasitesinin fazla olduğu bir yöntem söz konusu. Bu durum da deniz yolu taşımacılığının en büyük artılarından biridir.

-Deniz yolu taşımacılığında maliyetler, diğer transfer yöntemlerine göre çok daha azdır. Durum böyle olunca  taşıma maliyetleri epey bir  düşmektedir.

-Deniz yolu  taşımacılığı dünyadaki en güvenilir transfer yöntemlerinden birisidir. Bütün gönderimler  herhangi bir problem yaşanmadan yerine rahatlıkla ulaştırılmaktadır.

Deniz Yolu Taşımacılığı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Deniz yolu taşımacılığında ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta, gemilerin yüke göre  tercih edilmesidir. Bunun dışında  mürettebat sayısı da gönderimlerin kriterlerine göre belirlenmektedir. Tabii ki ‘İsteGönderelim’ ailesi olarak bu durumu önemsemekte bunun için gereken tüm tedbirleri en üst düzeyde almaktayız. Mevzu bahis uluslararası deniz transferi  olunca bu sektörde dikkat edilmesi gereken bütün nüansları bilen bir firma ile  çalışmak sayısız artıyı beraberinde getirir. ‘İsteGönderelim’ firması olarak bu artıları sizlere sunuyoruz.

Hakkımızda

İstExpress; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan İstExpress, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Çağrı merkezi

1-800-555-500

ve ücretsiz teklif alın

Bültene üye ol

[contact-form-7 id=”3192″ title=”Newsletter”]