HomeTaşımacılıkKarayolu Taşımacılığı

If you have a full truck load of goods or equipment, we can provide you with exclusive trucking services.

Kara Yolu Taşımacılığı

Kara yolu taşımacılığı transferin en çok tercih edilen  taşıma yöntemi olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde kullanılan ilk taşıma yöntemi olarak kabul edebiliriz. Ayrıca hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte diğer transfer türlerine de yol açmıştır.

Kara Yolu Taşımacılığı Nedir?

Kara yolu taşımacılığı transferin en çok tercih edilen  taşıma yöntemi olarak bilinmektedir. Dünya üzerinde kullanılan ilk taşıma yöntemi olarak kabul edebiliriz. Ayrıca hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte diğer transfer türlerine de yol açmıştır. Kara yolu taşımacılığı yöntemi ile , yüklerin oto yol ve kara yolu araçları vasıtası ile bir yerden istenilen bir başka yere doğrudan, aktarmasız, güvenli, hızlı, istenilen zamanda ve oldukça  ucuz bir şekilde taşınması yöntemidir. Genellikle kısa mesafeli taşımacılıkta ucuz olmasıyla da karayolu taşımacılığı yöntemi lojistik sektörünün en çok tercih edilen taşıma şeklidir. Gönderimi yapılacak olan ürün ve ya mala göre uygun araçlar seçilir ve gönderimi en sağlıklı şekilde yapılır.

Kara yolu taşıma yönteminde ulusal, uluslararası kurallar, gümrük merkezleri ve kuralları, alternatif yollar, terminallar ve kuralları büyük önem taşır. Kara yolu transfer yönteminde ürünü gönderen taraf  ile alıcı taraf arasında yapılan bir protokol imzalanır ve ürünler bu protokole göre istenilen varış adresine teslim edilir.

Kara Yolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir ?

.Taşıma yöntemleri arasında en sık tercih edilen seçenek karayolu taşımacılığı seçeneğidir. Bu sebeple kara yolu taşımacılık modeli  geçmişten  günümüze transferde  en tecrübeli olunan taşıma yöntemidir. Ve göndericiye de alıcıya da pek çok avantaj sağlayan yöntemdir. Gelin isterseniz kara yolu taşıma yönteminin sağladığı bu avantajlara madde madde bakalım.

 • Günümüzde yurt içi ve yahuta yurt dışı fark etmeksizin kara yol ağının oldukça artmış ve genişlemiş olması sayesinde kara yolu taşımacılığı yöntemi ile ulaşımı en zor yerlere bile ulaşım yapılabilmektedir.
 • Diğer taşıma modellerine esnek bir yapıya sahiptir.
 • Gönderimi yapılacak mal ve ya ürünün yükleme boşaltma taşıma gibi birçok işlemi diğer birçok taşıma yöntemine nazaran daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.
 • Kara yolu taşımacılığı kapıdan kapıya hizmet verilen tek taşımacılık yöntemidir.Tercih edilmesinde ki en büyük etkenlerinden biri de budur.
 • Kara yolu taşımacılık sisteminde oldukça sık ve düzenli sefer imkânı bulunmaktadır.Bu avantaj ne hava yolunda mümkündür ne de deniz yolu taşımacılığında mümkündür.
 • Kara yolu taşıma modeliyle gerçekleştiren transferlerde işlemlerin oldukça hızlı bir şekilde yapılması olanağı vardır.
 • Kara yolu taşımacılığı yöntemi diğer taşıma modellerinde destekleyici ve tamamlayıcı şekilde destek vermesi söz konusudur. Deniz yolu taşımacılığı ile limana getirilen ürünlerin teslimi kara yolu taşımacılığı ile yapılmaktadır. Yine hava yolu taşımacılığı  ile havalimanı deposuna  getirilmesi gereken yüklerin taşınmasında kara yolu yöntemi zorunlu olarak kullanılır.Son olarak yine diğer taşıma modellerinde  mal ve ya ürünlerin varış noktalarına götürülmesi kara yolu taşımacılığı ile gerçekleştirilen tamamlayıcı ve destekleyici bir hizmettir.
 • Kara yolu taşıma modeli diğer modellere oranla fiyat açısından oldukça daha caziptir.
 • Teslim etme teslim alma vb durumlarda sağladığı kolaylıklar da avantajlarından biridir.
 • Kara yolu taşımacılığı ile taşınabilecek ürünlerin yelpazesi oldukça geniştir. Gönderimi yapılacak mal ve ya ürünlerin fiziki ve yapısal özelliklerine göre taşıma aracı seçilebilmesi yine avantaj sağlar.
 • Ambalajlama ve transfere hazırlamada zaman ve kaynaklardan tasarruf olanağı sağlanmaktadır.
 • Kara yolu taşıma modeli ile gönderilerin takibinin yapılması oldukça kolaydır.

Tüm bu avantajlar yurt içinde ve yurt dışında taşıma  sektöründe  rakiplerine oranla daha çok  gelişmesine olanak  sağlamıştır.  Sizler de Kara yolu taşıma yönteminin avantajlarını

‘İsteGönderim’ in avantajları ile birleştirip keyifle huzurla ve dada ucuza gönderim yapabilirsiniz.

Hakkımızda

İstExpress; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan İstExpress, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Çağrı merkezi

1-800-555-500

ve ücretsiz teklif alın

Bültene üye ol

[contact-form-7 id=”3192″ title=”Newsletter”]