HomeTaşımacılıkprojeler ve güzel sanatlar

Sanat Eseri Taşımacılığı

Sanat eseri veya sanat eserleri, estetik amaç güdülerek ortaya çıkmış sanatsal yaratımlardır.   Sanat eserleri taşımacılığına söz konusu olabilecek taşınabilir edebiyat, resim eserleri ve müzik aletleri sayılabilir.  Sanat eseri taşımacılığı bu pek kıymetli ve biricik olan eserlerin bulundukları bir yerden alınıp istenilen bir başka yere yeni adreslerine taşınmasına denir. 

Sanat Eseri Taşımacılığı Nedir?

Sanat eseri veya sanat eserleri, estetik amaç güdülerek ortaya çıkmış sanatsal yaratımlardır.   Sanat eserleri taşımacılığına söz konusu olabilecek taşınabilir edebiyat, resim eserleri ve müzik aletleri sayılabilir.

Sanat eseri taşımacılığı bu pek kıymetli ve biricik olan eserlerin bulundukları bir yerden alınıp istenilen bir başka yere yeni adreslerine taşınmasına denir. Sanat eseri veya eserleri taşıma işlemi, kültürel objelerin korunması açısından da büyük bir sorumluluk gerektiren görevdir. Sanat eserlerini ve yahutta müzik enstrümanlarını taşıma işlemi için bu sorumluluğun bilinci ile  hareket edecek bir firma ile çalışılması en doğru seçim olacaktır. Çünkü taşıma işlemi özverili bir şekilde yapılmazsa bu kıymetli eserlerin korunması sağlanamaz ve transfer işleminde her türlü sıkıntı ile karşılaşılabilir.

 

Sanat Eseri  Taşıma İşleminde Paketleme Nasıl Olmalıdır?

Sanat eseri ve ya müzik enstrümanı gönderiminin kusursuz yapılabilmesi için kusursuz bir paketlemenin yapılması şarttır. Sanat eserleri, yapıldıkları malzemelere göre çok hassas ve kırılgan bir yapıda olabilirler . Bu özelliklere sahip eserlerin bu yapısı göz önünde bulundurularak dikkatlice paketlenmelidir. Ayrıca özenle hazırlanan bu  paketlerin çok sıkı veya çok gevşek olmadığından emin olunmalıdır çünkü çok sıkı olması da çok gevşek olması da eserin zarar görmesine yol açabilecektir.

Ağır olan eserler için paketler bu ağırlığı taşıyabilecek şekilde seçilmelidir ya da hacmi büyük olan eserler için yine özel bir paketleme yapılmalıdır. Bunların yanı sıra  taşınmalarını kolaylaştıracak bir şekilde paketlenme yapmak gerekir.

‘İsteGönderelim’ ailesi olarak bizim içinde çok kıymetli olan bu sanat eserlerinin paketlenmesinde, taşınmasında , teslim edilmesinde gereken bütün özeni verir ve hasarsız transfer işleminizi gerçekleştiririz.

Sanat Eseri Taşımacılığında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sanat eseri taşıma ve ulaştırma işlemlerinde, paketlemeden sonra ikinci önemli adım olan eserlerin nakliye aracına yerleştirme süreci başlar. Bu süreçte tüm eserler büyük bir dikkatle yerlerinden kaldırılmalı ve taşınmalı ve araca yerleştirilmelidir. Yolculuk boyunca sanat eserlerine hasar verecek herhangi bir durumun oluşmaması için gereken özen gösterilmelidir.

Sanat eserlerinin gereken özen ile taşınması, taşımayı yapacak araca doğru bir şekilde yerleşiminin yapılması oldukça önemlidir. Ayrıca bunun dışında taşımayı yapacak nakliye aracının taşınan eserlerin büyüklüklerine göre seçilmesine dikkat etmeli.Hatta seçilen nakliye aracının uygun görülmemesi halinde  araç değişimine gidilmelidir.

‘İsteGönderelim’ firması olarak sanat eseri taşımacılığında paketlemeyle başlayan işlemlerden  teslim etmeye kadar ki tüm işlemlerde özenle çalışıp kusursuz bir hizmet sunarız. Böylelikle kıymetli eserleriniz zamanında ,hasarsız ve sorunsuz bir şekilde teslim adresinde olur.Bunun için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

Hakkımızda

İstExpress; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan İstExpress, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Çağrı merkezi

1-800-555-500

ve ücretsiz teklif alın

Bültene üye ol

[contact-form-7 id=”3192″ title=”Newsletter”]