Deprecated: Required parameter $title follows optional parameter $simple in /var/www/vhosts/istegonderelim.com/httpdocs/wp-content/themes/wheelco/framework/boldthemes_functions.php on line 1370

Deprecated: Required parameter $subtitle follows optional parameter $simple in /var/www/vhosts/istegonderelim.com/httpdocs/wp-content/themes/wheelco/framework/boldthemes_functions.php on line 1370
Hava Kargo – istegönderelim
 

HomeTaşımacılıkHava Kargo

Air cargo is any property carried or to be carried in an aircraft. Air cargo comprises air freight, air express and airmail.

Hava Yolu Taşımacılığı

Kargo veya taşımacılık işlemi,gönderimi yapılmak istenen herhangi bir mal veya ürünü belli bir noktadan istenilen bir başka noktaya istenilen zamanda, sağlıklı koşullarda taşıma/transfer etme olayıdır.Gerekli  koşullar sağlandığı taktirde, belirlenen sürelerde gerçekleştirilmesi gereken bu taşıma işlemi teknolojinin de gelişmesiyle birlikte oldukça gelişim gösterdi.

Hava Yolu Taşımacılığı Nedir?

Kargo veya taşımacılık işlemi,gönderimi yapılmak istenen herhangi bir mal veya ürünü belli bir noktadan istenilen bir başka noktaya istenilen zamanda, sağlıklı koşullarda taşıma/transfer etme olayıdır.Gerekli  koşullar sağlandığı taktirde, belirlenen sürelerde gerçekleştirilmesi gereken bu taşıma işlemi teknolojinin de gelişmesiyle birlikte oldukça gelişim gösterdi. Günümüzde bu denli gelişen transfer sektörü ile birlikte gönderim-alım iş ve işlemlerini kolaylaştırmak adına pek çok alternatifi bulunan taşımacılık; karayolu, denizyolu ve havayolu seçenekleri ile insanların karşısına çıkmaktadır. Bunlardan hava yolu taşımacılığını ele alacak olursak en basit hali ile  “Havayolu taşımacılığı nedir?” sorusunun cevabı transfer işleminin uçak, helikopter, jet gibi hava yolunda kullanılabilen taşıtlar ile yapılması yöntemidir.  Özellikle uzak mesafeler için söz konusu hız ise oldukça avantaj sağlayan bu yöntem yurt içine de de yurt dışına da gönderim sağlamasıyla son zamanların en çok tercih edilen transfer yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.

‘İsteGönderelim’ ile hava yolu taşımacılığının avantajlarından siz de her an faydalanabilirsiniz.

Havayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

 Hava yolu kargo transferinde, genellikle değeri yüksek olup  hacmi düşük olan  gönderiler için kullanılır bunların yanı sıra hız söz konusu ise tercih edilmesi kaçınılmaz olan bir transfer yoludur.Hava yolu taşımacılığını tercih edilmesinin farklı avantajları da vardır. Bu avantajlara madde madde ele alalım .

Teslim Süresindeki Hızı

Hava yolu ile taşıma yöntemi diğer transfer yöntemleri ile karşılaştırıldığında taşıma ve ulaştırma süresinin oldukça kısa olduğu görülür.Bunun sebebini somutlaştıracak olursak hava yolu taşıtlarından biri olan uçaklar bir konteynır gemisinden tam  25 kat daha hızlı hareket eder. Bu durum  hava taşımacılığının deniz yolu, demir yolu veya kara yolu  taşımacılığına göre daha fazla  tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Özellikle gıda sektöründe taşıma konusunda hız en çok ihtiyaç duyulan unsur olarak karşımıza çıkar. Erken bozulma riski olan ürün veya malların bozulmadan gönderiminin sağlanması gerekir. Yine bozulabilir ürün veya malların bozulmadan hızlıca gönderiminin yapılması o ürün veya malların   piyasa değerlerinin korunmasına, envanter giderlerinin düşürülmesine olanak sağlar.

Gümrük iş ve işlemlerinde basitleştirilmiş prosedürlerle ilerleyen hava yolu taşımacılığı sistemi hızlı işleyen transfer sistemi sayesinde gecikmelerin önüne geçer.

‘İsteGönderelim’ ile teslimattaki hız avantajından yararlanmak için bizimle hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.

 

Sigorta Maliyetinin Daha Düşük Olması

 

Hava yolu taşıma yönteminde  kargo için nakliye süresi diğer transfer yöntemlerine göre daha kısa olduğu için, sigorta primi daha düşüktür. Günümüzde taşıma yolları arasında hava yolu taşımacılığı en  pahalı olan yöntem olsa bile, sigorta maliyetlerinin bu kadar düşük olması  açısından göndericiye oldukça  tasarruf sağlamış oluyor.

Güvenlik

Transferde hava yolu taşımacığı, diğer birçok kargo taşıma yönteminden  çok daha güvenlidir. Bunun nedenlerinden biri gelişmiş kargo güvenlik sisteminin önemini en iyi şekilde uygulandığı hava taşımacılığında,röntgen taraması ve köpek koklama gibi çoklu güvenlik basamaklarınının olmasıdır.

 Hava yolu transfer yönteminde , gönderimi yapılacak ürün üzerindeki havaalanı güvenlik kontrolleri sıkı bir şekilde yapıldığı için yüksek düzeyde güvenlik olanağı sağlar. Kontrolleri sıkı sıkıya yapılan havaalanı yönetmelikleri sayesinde gönderilecek mal veya ürünün kaybolmasına, hırsızlığa uğramasına ve yahut da hasara maruz kalma olasılığını oldukça düşürür.

Yaşanabilecek olası kötü ihtimalleri ortadan kaldıran hava yolu taşıma yöntemi sistemi uluslar  arasındaki ticarette sürekli  tercih edilir. Bunun sebeplerinden biri yine güven unsurudur. İlaç, aşı gibi tıbbi malzemeler  gibi bozulma riski yüksek olan gönderimler ile birlikte acil olarak transferinin yapılması gereken gönderimler hava yolu transfer yöntemi ile güvenle transfer edilmiş olur.

Pek çok göndericinin tercih ettiği hava yolu taşımacılığı yönteminin sağladığı  avantajlarından birisi de hassas yükleri hasara maruz kalmadan , sıkıntısız biçimde taşıma fırsatı sunmasıdır. Böylelikle yine güvenli bir şekilde taşıma/transfer işlemi gerçekleşmiş olur.

 ‘İsteGönderelim’ ailesi ile güvenle kargolarınızın transferini yapmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Kargo Takip

 

‘İsteGönderelim’ ailesi olarak siz göndericilerimize sağladığımız bir avantaj da gönderiminizi her aşama da takip edebilme fırsatınızın olmasıdır. Sitemizde bulunan ‘takip et’ butonunu  kullanarak yurt içi ve ya yurt dışı fark etmeksizin  gönderilerinizi takip edebileceksiniz. Gönderinizi takip edebilme fırsatı sürekli güncel kalmak için uçağın kalkışında varışına dek gönderiminizin  durumunu  izleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Hava Kargo Taşımacılığında Taşınan Başlıca Ürünler Nelerdir?

  • Genel Kargolar
  • Canlı Hayvan Kargoları
  • Bozulabilir Bitki ve Gıda Maddeleri Kargoları: Çiçek, meyve ve sebzeler, yumurta, yenilebilir malzemeler, taze ya da donmuş balık ve etler.
  • Islak Kargolar
  • Cenaze Kargoları
  • Kıymetli Kargolar: Değerli eşyalarınız, diplomatik kargolarınız.

Siz de bir sonraki kargo taşımacılığınız için herhangi bir sorun yaşamadan güvenli bir şekilde kargonuzu transfer etmek  isterseniz ‘İsteGönderelim’ i tercih edebilirsiniz.Daha fazla bilgi edinmek veya uzman ekibimize danışmak için hemen ‘İsteGönderelim’ ekibi ile iletişime geçin.

Hakkımızda

İstExpress; uluslararası evrak ve paket taşımacılığı yapan, aynı zamanda mikro ihracat kabiliyetine sahip bir yurtdışı kargo gönderimi markasıdır.

Dünyadan güçlü iş ortakları sayesinde 220 ülkeye kargo gönderimi yapmak için en ekonomik çözümleri sunan İstExpress, güvenilir ve kaliteli hizmeti ilke edinmiştir.

Çağrı merkezi

1-800-555-500

ve ücretsiz teklif alın

Bültene üye ol

[contact-form-7 id=”3192″ title=”Newsletter”]